KASKİ Haber Bülteni (MASKİ misafirimizdi)

KAYSERİ KASKİ MODELİNİ, MASKİ İLE PAYLAŞIYOR

 

KASKİ Genel Müdürlüğü’nce Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (MASKİ) gelen dört üst düzey yöneticisine tecrübelerini aktardıkları belirtildi.   

 

MASKİ yöneticilerinin, KASKİ’deki birimlerde işlerin nasıl yürütüldüğünü görmek  için geldiklerini belirten KASKİ Genel Müdürü Ender BATUKAN, “Yeni yapılan yasayla büyükşehir belediyesi olan, Malatya Su ve Kanalizasyon idaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nden Strateji ve Geliştirme Daire Başkanı Murat Nalçacı, Mali İşler Daire Başkanı Sırrı Türkmen, Bilgi İşlem Daire Başkanı Cengiz Tayfun ile Hukuk Müşaviri Ayhan Akoğul üç gün boyunca kurumumuzda misafir olarak kendi birimleriyle ilgili daire başkanlıklarından bilgi aldılar. İlerleyen günlerde diğer daire başkanları da gelip kurumumuzda incelemelerde bulunacaklar,” dedi.

 

KASKİ, MODEL BİR KURUM

 

KASKİ Genel Müdürlüğü’nün eski ve yeni kurulan su ve kanal idareleri tarafından model olarak görüldüğünü kaydeden  Batukan, “Model olmak elbette çok güzel bir duygu. Ancak omuzlarımıza yüklediği ağır bir sorumluluk var. Tek hedefimiz bu sorumluluğun üzerinden başarı ile kalkmak,” diye konuştu. 

 

Malatya ilinin coğrafi özelliğinin Kayseri’ye uygun olduğunu belirten Batukan, “MASKİ’den gelen arkadaşlarımız bizden aldıkları bilgileri kendi bölgelerinde uygulayacaklar, takıldıkları yerde bizden telefonla yardım isteyecekler.  Eğer gerekirse buradan bir ekip gönderip uygulamaları yerinde birlikte yapacağız, ” dedi.