KASKİ’DEN 64 ÜNİTE TAZE KAN

KASKİ’DEN 64 ÜNİTE TAZE KAN

 

           KASKİ Genel Müdürlüğü personelleri, Erciyes Üniversitesi Kan Merkezi’nin taze kan ihtiyacını karşılamak için kan bağışında bulundu.

           Erciyes Üniversitesi sağlık görevlilerinin yılda iki kez KASKİ’ye gelerek kan bağışını kabul ettiklerini belirten KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, “ ERÜ kan merkezinden gelen 8 kişilik sağlık ekibi, personellerimizden 64 ünite kan aldıKan bağışına engel durumu olmayan personelin kan basıncı ölçülüp, kan sayımı sonuçlarına göre kan kabul edildi,” dedi.

          KASKİ personelinin düzenli bir şekilde kan bağışı kampanyasına katılarak gösterdiği duyarlılığın kendilerini mutlu ettiğini belirten Batukan, “Kan ihtiyacı olan hastalar için başlatılan kampanyaya personelimiz büyük ilgi gösterdi. Gönüllü olarak yapılan bu bağıştan dolayı kendilerine teşekkür ediyor, verilen bu kanların birçok hasta için şifa olmasını diliyorum,” diye konuştu.

        Tıp uzmanları tarafından kan vermenin biyolojik olarak kişiye birçok fayda sağladığını hatırlatan Batukan,    kan değerleri uygun sağlıklı tüm bireyleri bu kutsal göreve davet ettiklerini sözlerine ekledi.