KASKİ’DEN KUTLAMA

KASKİ’DEN KUTLAMA
        KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak basın çalışanlarının bu önemli gününü kutladı.
         Kamuoyunun gözü kulağı olan basın çalışanlarını, özverili çabalarından dolayı her zaman takdir ettiklerini belirten KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, “Milletimizin birlik ve beraberliğini koruyarak, istikrarını devam ettirebilmesinde en önemli katkılardan birisi de hiç şüphesiz ki basın çalışanlarınındır. Çünkü gazetecilik, fedakârlık ve emek isteyen bir meslektir,” dedi.
        Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde, haber peşinde koşan gazetecilerimizin zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde görev yaptıklarını kaydeden Batukan, “Basın mensuplarının haklarının korunması, çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre güncelleştirilerek iyileştirilmesi en büyük temennim,”  diye konuştu.
         Basın çalışanlarının, halkın sağlıklı haber alabilmesi ve doğru bilgi akışı sağlamak gibi önemli bir görevi yerine getirdiklerini vurgulayan Batukan, “10 Ocak 1961 yılında yürürlüğe giren yasayla gazetecilerin çalışma haklarında iyileştirmeler oldu ve her yıl bugün ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaya başlandı. Bu vesileyle başta ilimizde yerel ve ulusal basın temsilcileri olarak görevlerini en iyi şekilde yapan emektar gazetecilerimiz olmak üzere, tüm basın yayın kuruluşundaki çalışanların bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum,” dedi.