Su Sayaçlarımızı Koruyalım

KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan aboneleri uyardı
“SU SAYAÇLARIMIZI KORUYALIM”
KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, soğuk havaların kendini hissettirmeye başladığı son günlerde, su sayaçlarının korunması konusunda aboneleri uyardı.
Vatandaşların su temini açısından sıkıntısız bir kış geçirmeleri için bazı önlemler almaları gerektiğini belirten Batukan, “Kış günü hiçbir abonemizin mağdur olmasını istemeyiz. Bu nedenle alınacak ufak tedbirler, kış sürecinde olası bir su sıkıntısı yaşanmasına engel olacaktır. Abonelerimizin açıkta olan su borusu ve sayaçlarını talaş, cam yünü, elyaf ve izocamla iyice kapatıp korumaya almaları, soğuk ve donmaya karşı faydalı olacaktır,” dedi. 
Donan sayaçlara ateş ve sıcak su ile müdahale etmemeleri gerektiğine dikkat çeken Batukan konu hakkında şu bilgileri verdi: 
          “Donan sayaçlara sıcak su veya ateş ile müdahale edildiğinde sayaç patlayarak kullanılmaz hale gelebilir. Sayacı donan veya patlayan vatandaşlarımızın ilk önce sayaçtan su akmasını önlemek için vanalarıni kapatmaları gerekir. Daha sonra 185 Alo KASKİ hattından veya 432 10 35-36-37 nolu numaralardan Abone İşleri Sayaç Şube Müdürlüğümüzü arayarak su abone numaralarını iletmeleri halinde ekiplerimiz abone numarasına göre vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kısa sürede giderecektir.”