KASKİ’DEN 10 OCAK KUTLAMASI

KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak basın çalışanlarının bu önemli gününü kutladı.

Kamuoyunun gözü kulağı olan basın çalışanlarını, özverili çabalarından dolayı her zaman takdir ettiklerini belirten KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, “Milletimizin birlik ve beraberliğini koruyarak, istikrarını devam ettirebilmesinde en önemli katkılardan birisi de hiç şüphesiz ki basın çalışanlarınındır. Çünkü gazetecilik, fedakârlık ve emek isteyen bir meslektir. dedi.

Kayseri’nin gelişmesi ve daha konforlu bir kent hayatı için gece gündüz çalışırken Kayseri basınını her zaman yanlarında gördüklerini, yapılan hizmet ve yatırımların en iyi şekilde topluma ulaştırıldığını vurgulayan Batukan; “10 Ocak 1961 yılında yürürlüğe giren yasayla gazetecilerin çalışma haklarında iyileştirmeler oldu ve her yıl bugün ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaya başlandı. Bu vesileyle başta ilimizde yerel ve ulusal basın temsilcileri olarak görevlerini en iyi şekilde yapan emektar gazetecilerimiz olmak üzere, tüm basın yayın kuruluşundaki çalışanların bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum,” diye konuştu.