KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir Göreve Başladı

KASKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Ender Batukan’dan boşalan Genel Müdürlük görevine Doç. Dr. Özgür Özdemir atandı.

 Genel Müdürlük görevine vekâleten atanan Özdemir, “Tüm mesai arkadaşlarımla birlikte Kayseri’nin su ve kanalizasyon altyapısı çok daha üst seviyelere getirmek için yoğun bir mesai harcayacağız,” dedi. 

 Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Bu güne kadar başta İstanbul İSKİ olmak üzere, Kayseri KASKİ, Malatya MASKİ, Ankara ASKİ ve Kahramanmaraş KASKİ gibi kurumlarımızda çeşitli görevlerde bulundum. Bu şehirlerimizde mesai arkadaşlarımızla birlikte güzel hizmetler gerçekleştirdik. Kayseri KASKİ’de benim daha önce görev yaptığım kurumlarımızdan biriydi.  Kurumun genel yapısını çok iyi biliyorum. Alt yapısı oldukça sağlıklı ve sorunsuz olan şehirlerimizden biridir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç ve mesai arkadaşlarımla birlikte Kayseri’mize çok daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Ayrıca 16 yıl boyunca birlikte çalıştığım ve tecrübelerinden istifade ettiğim Genel Müdürümüz Sayın Ender Batukan’a da bu güne kadar yürüttüğü hizmetlerinden dolayı candan teşekkür ediyorum. Amacım, kendisinin hep yukarılara çıkarttığı çıtayı, daha da yükseğe taşımak.”

Doç. Dr. Özgür Özdemir Kimdir?

1973 yılında Nevşehir'de doğan Özgür Özdemir, ilköğretim ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)  Çevre Mühendisliği Bölümü’ünden mezun olan Özdemir; Yüksek Lisans ve doktorasını İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Programı'nda tamamladı. 2017 yılında da doçent oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Özdemir iyi derecede İngilizce bilmekte.