YÖNETİM KADROMUZ

Dr. Mahmut DANACI - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Dr. Mahmut DANACI - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

1959 yılında Kayseri’de doğdu. Kayseri İmam Hatip Lisesi’nden sonra girdiği İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1982 de mezun oldu. Aynı yıl Genel İktisat dalında başladığı yüksek lisansı, hazırladığı “Esnek Kur Sistemi ve Türkiye” adlı tezle ve yine yüksek lisanstan sonra başladığı doktorasını da “İslami Finans Teknikleri ve Türkiye Uygulaması” adlı tezi ile başarıyla tamamladı ve doktor ünvanını aldı. Çalışma hayatına 1986 yılında Merkez Bankası İstanbul Kambiyo Şubesinde başlayan DANACI, 1994 -97 yılları arasında Gebze Belediyesinde, 1997-2012 yılları arasında da Kayseri Melikgazi Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen kurumumuzda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Dr.Mahmut DANACI, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ziya KAHRAMAN - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Ziya KAHRAMAN - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

1967 yılında Kayseri ili, Tomarza ilçesi, Kapukaya köyünde doğdu. Kayseri Ticaret Meslek Lisesi’nden sonra 1982 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı. Mühendislik eğitimi sırasında 1985 yılında Kayseri Merkez İçmesuyu inşaatında staj yaptı,1987 yılında içmesuyu inşaatının yapımını üstlenen özel firmada saha mühendisi ve şantiye şefi olarak görev yaptı. 1993 yılından itibaren kurum bünyesinde Kontrol Mühendisi, İhale ve Kesin Hesap Şube Müdürü, Planlama ve Proje Şube Müdürü olarak çalıştı. 1996 yılı içerisinde, Su Kanal Arıtma Tesisler Daire Başkanı olarak da görev yaptı. 2012 - 2016 Nisan tarihleri arasında İçmesuyu Dairesi Başkanı olarak çalıştı. Halen Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.Ziya KAHRAMAN evli ve üç çocuk babasıdır.

Halil İbrahim KILIÇASLAN - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Halil İbrahim KILIÇASLAN - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

1955 yılnda Pınarbaşı-Elmalı köyünde doğdu. İlk öğrenimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Kayseri İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. Lise yıllarında okul güreş ve voleybol takımlarında sportif faaliyetlerde bulundu. Yüksek öğreniminde önce Erciyes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü daha sonra Mühendislik Fakültesi Elektronik bölümünü bitirdi. 1996 yılına kadar Erciyes Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığında kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Daha sonra 1998 yılına kadar Kocasinan Belediyesinde hizmetini sürdürdü. Atandığı 1998 yılından itibaren Planlama Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı görevini yaptığı KASKİ Genel Müdürlüğünde, halen Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Halil İbrahim KILIÇASLAN, evli ve dört çocuk babasıdır.

Abdullah EREN - YATIRIM VE İNŞAAT DAİRESİ BAŞKANI

Abdullah EREN - YATIRIM VE İNŞAAT DAİRESİ BAŞKANI

1964 yılında Tomarza'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de, Teknik Lise öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.1989-1992 yılları arasında Stuttgart Almanya Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi ile yanı sıra çeşitli firmalarda çalıştı.1993 yılında askerlik hizmetini yaptıktan sonra özel sektörde statik proje ve taahhüt işleri yaptı. 12500 üyesi bulunan bir yapı konut kooperatifinde Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra 2005 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2007-2017 yıllarında Yapı Kontrol Şb. Md. V. ve 2019 yılında Kentsel Dönüşüm Proje Uygulama Şb. Md. V. olarak görevini yürüttü. Kayseri Kent Ormanı, Kongre ve Spor Kompleksi, Terminal, Atatürk Spor Kompleksi ve Kadir Has Şehir Stadyumu, Erciyes Dağı Kış Sporları ve Turizm Master Planı Çerçevesinde Mekanik Tesisler ve Otomatik Yapay Karlama Sistemleri ile Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projelerinde gerçekleştirme görevlisi olarak çalıştı. 2019 yılı Aralık ayında KASKİ Genel Müdürlüğünde Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığına atandı. Halen bu görevi yürütmektedir. İngilizce ve Almanca bilen Abdullah EREN, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Mustafa ÖNK- TEFTİŞ KURULU BAŞKANI

Mustafa ÖNK- TEFTİŞ KURULU BAŞKANI

1956 Yılında Kars’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kars’ta yaptı.1979 Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü Tefsir-Hadis Bölümünden mezun oldu.1980-1985 yılları arasında öğretmenlik ve müdür yardımcılığı yaptı. 1986-1994 yılları arasında değişik illerde, muhtelif okullarda okul müdürlüğü yaptı. 1994 Yerel Yönetim Seçimlerinde Refah Partisinden Kars Belediye Başkan Adayı oldu. Bir süre Almanya-Fransa-Hollanda’da bulundu.1994-1999 tarihleri arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yazı ve Kararlar Dairesi Başkanı olarak çalıştı. 1999-2004 tarihleri arasında Abone İşler Daire Başkanlığı görevini yaptığı KASKİ Genel Müdürlüğünde, 2004-2019 yılları arasında Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Halen Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Mustafa ÖNK, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa TÜRKMEN-ABONE İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANI

Mustafa TÜRKMEN-ABONE İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANI

10.12.1970 Develi –Kayseri’de doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Develi’de tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Ziraat fakültesini bitirdi. 1995 Yılında KASKİ Genel Müdürlüğünde başladığı çalışma hayatına 2001 yılında Melikgazi belediyesine geçerek devam etti. Park Bahçeler ve Temizlik İşleri müdürlüklerinden sonra 6 yıl başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 20 aralık 2019 tarihinden itibaren tekrar KASKİ Genel Müdürlüğüne dönerek Abone İşleri Dairesi Başkanlığına başladı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Erol AYKAR - ATIKSU ARITMA DAİRESİ BAŞKANI

Erol AYKAR - ATIKSU ARITMA DAİRESİ BAŞKANI

1983 yılında İncesu İlçesinde dünyaya gelmiştir. 2006 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde Lisans programını bitirdikten sonra aynı zamanda bir TUBİTAK Projesi olan “Kayseri Kenti İçme Suyu Havzasında Yer Altı Suyu Kirliliğinin İncelenmesi” konusunda tez çalışmalarını tamamlayarak 2009 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İki adet Kamu Üniversite işbirliği ile yürütülen projede araştırmacı olarak görev almıştır. Atıksularda Membran Biyoreaktör (MBR) prosesleri konusunda yayımlanmış makale ve bildirileri bulunmaktadır. 2008 yılı Şubat ayı içerisinde Kayseri KASKİ Genel Müdürlüğü, Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde Çevre Mühendisi olarak çalışma hayatına başlamıştır. Onlarca Kanalizasyon, İçmesuyu ve Atıksu Arıtma Tesisi yapımı projelerinde, Saha ve Kontrol Mühendisi olarak görev almıştır. 2011 yılından itibaren Atıksu Ruhsat ve Denetleme Şube Müdürlüğü, 2015 yılından itibaren ise Atıksu Arıtma Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2017 yılı Aralık ayı itibari ile Ankara ASKİ Genel Müdürlüğü’ne Atıksu Arıtma Dairesi Başkanı olarak naklen atanmış ve 2019 Aralık ayına kadar söz konusu görevi yürütmüştür. 2019 yılı Aralık ayı itibari ile tekrar Kayseri KASKİ Genel Müdürlüğü’ne dönerek Atıksu Arıtma Daire Başkanı olarak göreve başlamıştır. Halen aynı görevi yürütmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve iki evlat babasıdır.

Ufuk Tan ASLAN - BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANI

Ufuk Tan ASLAN - BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANI

1978 yılında Kayseri’de doğdu. 2001 yılında Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladı. Aynı yıl Ankara Gazi üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimine başladı. 2001 / 2005 arası Ankara’da ulusal ölçekte bir bilişim şirketinde Satış ve Satın Alma Müdürlüğü yaptı. 2005 yılında askerlik dönüşü Kayseri’de bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir firmada kurucu ortaklık yaptı. 2009/2010 yıllarında bir süre inşaat sektöründe çalıştı. 2010 yılında parsiyel taşımacılık ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren Dünyanın 3. Büyük, Türkiye’nin ise en büyük lojistik şirketinin Kayseri Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 10 yıllık özel sektör tecrübesinin ardından Ekim 2010 da Kayseri Melikgazi Belediyesinde Endüstri Mühendisi olarak göreve başladı. Fen İşleri Müdürlüğünde Tesisat Kontrollüğü; Asfalt Şefliği; Asfalt ve Enerji Şefliği; Asfalt, Enerji ve Bilgi İşlem Şefliği daha sonrasında Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü yaptı. Ekim 2019 tarihinden itibaren Kayseri Su Kanalizasyon İdaresi – KASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Fazilet MALİK - ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANI

Fazilet MALİK - ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANI

1970 yılında Kayserinin Akkışla ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Akkışla’nın Kululu Kasabasında, Orta ve Lise öğrenimini Kayseri Behice Yazgan Kız Lisesinde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olup, 1993 yılında KASKİ Genel Müdürlüğünde işe başladı. Kurum bünyesinde dış kredili yürütülen Atıksu Arıtma Tesisi ve İçmesuyu Rehabilitasyonu Projelerinde koordinatör mühendis olarak çalışıp, projeler tamamlandıktan sonra Atıksu Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğüne getirildi. Atıksu Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü görevini yürütürken “KASKİ Çevre Analizleri Laboratuarını” kurup laboratuvarın hem Müdürü hem de Kalite Yöneticisi olarak 2008 yılında TÜRKAK’tan akreditasyonunu tamamladı. 2011 yılında su ve atıksu laboratuvarlarının birleştirilerek Laboratuvar Şube Müdürlüğü oluşturulması ile “Laboratuvar Şube Müdürü” olarak görev yapmaya başladı. 2016 yılı Şubat ayından itibaren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Kalite Yönetim Sistemi (TS EN ISO 9001), İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (TS 18001) ve Çevre Yönetim Sisteminde (TS EN ISO 14001) Tetkik Görevlisi olup, Türk Standartları Enstitüsünün dış tetkik havuzunda yer almaktadır. Ayrıca C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahiptir. Evli ve iki çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Mücahid SOYAK - DESTEK HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANI

Mücahid SOYAK - DESTEK HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANI

1967 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Nevşehir'de tamamladı.1985 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Lisans Bölümüne girdi ve 1989 yılında Ön Lisansını tamamladı. Daha sonra 1989 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümüne girdi ve 1993 yılında mezun oldu. 1994-1995 yılları arasında kısa dönem olarak askerliğini tamamladı. 1996 yılında naklen atama ile geldiği KASKİ Genel Müdürlüğünde sırasıyla Şube Müdürlüğü (2 yıl), Arıtma ve Tesisler Daire Başkanlığı (6 yıl) yaptı. 2004-2019 yılları arasında Abone İşleri Dairesi Başkanlığı yaptı. Halen Destek Hizmetleri Dairesi görevini yürütmektedir. Mücahit SOYAK, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Av. CÜNEYT URFALIER - 1. HUKUK MÜŞAVİRİ

Av. CÜNEYT URFALIER - 1. HUKUK MÜŞAVİRİ

1983 yılında Kayseri'de doğan Cüneyt URFALIER orta öğrenimini Sema Yazar Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Mezuniyeti sonrası avukatlık stajını tamamlayarak Avukatlık Ruhsatnamesini aldı. Askerlik görevini yerine getirdikten sonra Kayseri’de kendi avukatlık ofisini kurdu. Bu sırada İdaremizin de bir süre sözleşmeli avukatlığını yürüttü. Daha sonra İdaremiz bünyesine geçerek bir süre avukat kadrosuyla görev yaptı. Bu sırada katıldığı eğitim ve sınavlar neticesinde ''Arabulucu, Uzlaştırmacı ve Bilirkişi'' olmaya hak kazandı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi anabilim dalı ''Mahalli İdareler ve Şehircilik bilim dalında'' yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Erciyes Üniversitesi ''Kamu Hukuku anabilim dalında'' ikinci yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan URFALIER evli ve bir çocuk babasıdır.

Yaşar TOMBAK - KANALİZASYON DAİRESİ BAŞKANI

Yaşar TOMBAK - KANALİZASYON DAİRESİ BAŞKANI

1963 yılında Kayseri’de doğan Yaşar Tombak İlk, Orta ve Lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatına özel sektörde şantiye şefi olarak başladı. 1988 yılında vatani görevini İstanbul'da yerine getirdikten sonra 1990 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kanal Şefliğinde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. 1991 yılında KASKİ Genel Müdürlüğünün kurulması ile birlikte Kanalizasyon Şube Müdürü olarak atandı. Bir dönem Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığında görev yaptıktan sonra, 2014 yılında tekrar Kanalizasyon Şube Müdürlüğüne atandı. 2018 yılından itibaren Kanalizasyon Dairesi Başkanlığını yürüten TOMBAK, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cemil KOÇ - STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANI

Cemil KOÇ - STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANI

1969 yılında Kayseri’de doğdu, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Askerlik görevinden sonra 1997 yılında KASKİ Genel Müdürlüğünde göreve başlamıştır. Muhasebe Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuş olup 2015 yılından itibaren Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İsmail Hakkı TUNA - İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANI

İsmail Hakkı TUNA - İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANI

1958 yılında Develi’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Develi’de bitirdikten sonra, Yüksek Öğrenimini Ankara ve Gazi Eğitim Enstitüsünde 1979 yılında tamamladı.1981 yılında girdiği İller Bankası Genel Müdürlüğünde çalışırken 1982 yılında dört aylık kısa dönem olarak askerlik görevini tamamladı. İller Bankasında Personel ve İdari İşler Şube Müdürü iken 1994 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına Naklen atandı. 1999 yılından itibaren KASKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. İsmail Hakkı TUNA, evli ve dört çocuk babasıdır.

Yavuz ÇAĞAN - İÇMESUYU DAİRESİ BAŞKANI

Yavuz ÇAĞAN - İÇMESUYU DAİRESİ BAŞKANI

Aralık 1974 de Kayseride doğdum.ilk ve orta okulu Aydınlıkevler ilkokulu ve ortaokulunda ,liseyi taş mektep Kayseri lisesinde okudum.Ardından bir yıl Meysu meyve suyu fabrikasında çalıştım.Girdigim üniversite sınavı sonucu Erciyes üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümünü kazanarak 1998 de mezun oldum. Fen edebiyat fakültesinde açılan kursu tamamlayarak pedagojik formasyon aldım. Vatani görev öncesi bir yıl üniversitemiz fen edebiyat fakültesi inşaatı ve beyazşehir mahallesinde devam eden inşaatlarda saha mühendisliği yaptım. 265.dönem yedek subay olarak İstanbul Tuzla ve serhat şehri Edirne de vatani görevimi yaptım. Ardından özel dersanelerde matematik ve geometri dersi verdim. Ayrıcada özel bir firmanın yol ve taş ocağı şantiye şefliğini yürüttükten sonra 2005 yılında Kaski de İçmesuyu Daire Başkanlığında proje mühendisi olarak göreve başladım. 2008 yılında İçmesuyu Şebeke İşletme Şube müdürü oldum ve halen 2016 yılı Nisan ayından itibaren İçmesuyu Daire Başkanlığını îfâ etmekteyim.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Fatih Mehmet DURMUŞÇELEBİ - PLAN PROJE DAİRESİ BAŞKANI

Fatih Mehmet DURMUŞÇELEBİ - PLAN PROJE DAİRESİ BAŞKANI

1978 yılında Kayserinin Sarıoğlan ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Sarıoğlan’nın Çiftlik Kasabasında, Orta Öğrenimini 50. Yıl Dedeman Ortaokulunda, Lise öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olup, 1999 yılında KASKİ Genel Müdürlüğünde işe başladı. Kurum bünyesinde dış kredili yürütülen İçmesuyu Rehabilitasyonu Projesinde mühendis olarak çalışıp, projeler tamamlandıktan sonra İçmesuyu Şebeke İşletme Şube Müdürlüğü görevine başladı. 2014 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğünde kuruluş aşaması çalışmalarında İçmesuyu Dairesi başkanı olarak görev yaptı. Bu kapsamda şehrin içmesuyu sistemlerinin dizaynı ve master plan çalışmalarını tamamladı. 2018 yılı eylül ayında Plan Proje Dairesi Başkanı olarak KASKİ Genel Müdürlüğünde göreve başladı ve halen bu görevi yürütmektedir. Yüksek Lisansını altyapı sistemleri üzerine yapmış olup aynı alanda Doktoraya devam etmektedir.

Ufuk SEKMEN - İLÇE HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANI

Ufuk SEKMEN - İLÇE HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANI

1981 yılında Kayseri’de doğan Ufuk SEKMEN ilk, orta ve lise eğitiminin ardından 1999 yılında girdiği Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden 2003 yılında, aynı bölümün Enerji Ana Bilim Dalında devam ettiği Yüksek Lisans programından ise 2006 yılında mezun olmuştur. Şu an İnönü Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Ana Bilim Dalında tez aşamasında Doktora eğitimine devam etmektedir. Mesleki hayatına 2003 yılında özel sektörde başlamış, 2005 yılında Kayseri Valiliği Orta Anadolu Kalkınma Birliğinde çalışırken 2006 Nisan ayında girdiği Kaski Genel Müdürlüğünde 2012 yılına kadar Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi, 2012 aralık ayından 2016 Şubat ayına kadar da İhale Şube Müdürü olarak görev yapmış, 2016 Şubat ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi‘nin daveti ile MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı olarak atanmıştır. 2018 Eylül ayında tekrar KASKİ Genel Müdürlüğü’ne dönerek Tesisler ve İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığına atanan Ufuk SEKMEN evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.