Haberler

  • Anasayfa
  • Haberler

Başkan Büyükkılıç’a KASKİ’de Coşkulu Karşılama

Eklenme Tarihi : 08.02.2024
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek personel ile bir araya geldi. KASKİ personeli Başkan Büyükkılıç’ı çiçeklerle coşkulu bir şekilde karşıladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından KASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç ziyareti esnasında KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan ve daire başkanları tarafından karşılandı.
Daha sonra konferans salonuna geçen Başkan Büyükkılıç, personelin büyük coşkusu ile karşılaştı.
Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri ile büyük bir aile olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, Kayseri altyapısını en üst düzeyde oluşturabilmek için gece gündüz demeden çalışan KASKİ ekiplerine teşekkür etti.
“İnşallah Bu Yükü Hep Beraber Omuzlayacağız”
Konuşmasına, “Gerçekten bizi biz yapan, toplum içerisinde yaptığını iyi niyetli, gayretli, samimi, fedakârca çalışmalarınızdan dolayı hepinizi kutluyorum” diyerek başlayan Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:
“İyi ki varsınız. Fedakârca yapılan çalışmaların bir ürünü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu dönemde de yükü çekmemiz için bizleri görevlendirdi. İnşallah 1 buçuk milyon hemşehrimizin desteği ile yolumuza devam etmek istiyoruz. Rabbim mahcup etmesin. Bizim aday gösterilmemizin en önemli faktörlerden birisi gerek KASKİ’mizin, gerek Büyükşehir’imizin her kademesindeki şirketlerimizin, her kademedeki kardeşlerimizin fedakârca yapmış olduğu çalışmaların bize yansıması olarak değerlendiriyoruz. Bu manada kamuoyunda yapmış olduğunuz çalışmalar ile bu kanaati oluşturmasaydınız bizlerin başarısı ortaya çıkmazdı. İnşallah yüklendiğimiz bu yükü hep beraber omuzlayacağız. Hep beraber omuz omuza çalışarak bizden beklenen hizmeti kamuoyuna en kısa zamanda ulaştırmak için gayret edeceğiz. Çünkü belediye hizmetleri zamanında, hızlı ve yerine ulaşırsa anlam kazanır. Bunu bu şekilde değerlendiriyoruz. Çok şükür ‘Kayseri Modeli Belediyecilik’ diye bir tanımlama var. Bu tanımlamadan Türkiye’de bahsediliyor. Çünkü bizimkisi hizmet belediyeciliği, algı belediyeciliği değil. Kayseri’mizin insanı fedakârlığın zirvesinde yer alıyor. Bu yüzden Kayseri’mizin güzel insanlarına layık olacağız.”
Miraç Kandili’ni Kutladı
Başkan Büyükkılıç, Miraç Kandili’ni kutlayarak, “Her ne kadar geride kaldı ise de tekrardan Miraç Gecenizi tebrik ediyorum. Aileniz, yakınlarınız, dostlarınız ile daha nice kandillere ulaşmanızı temenni ediyorum. Aynı zamanda tüm İslam âleminin bu kutsal gecesini tebrik ediyor, insanlığın kurtulmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
“Devlet-Millet Dayanışmasının En Güzel Örneği Sergilendi”
Başkan Büyükkılıç, 6 Şubat’ta yaşanan depreme de değinerek, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve herkesin gönlünde derin bir yara açan ancak bu felaketi birliğe, beraberliğe, dayanışmaya, fedakârlığa dönüştüren halkımıza minnettarız. Fedakârlık üzerine kurduğumuz köprü ile bölgeye ilk koşanlardan olduk. Maalesef ikiz deprem de denilen bir deprem yaşadık. Böyle bir süreç içerisinde gece gündüz demeden başta KASKİ’miz olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Deprem bölgelerinin tamamında oradaki altyapı kuruluşu kardeşlerimiz ile birlikte mücadele vererek her yere yetişmeye çalıştık. 16 ilçe belediyemiz, odalarımız, organize sanayilerimiz, iş adamlarımız, STK’larımız, AFAD ekiplerimiz, yardım kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız ile topyekûn bir şekilde adeta yardım seferberliği başlattık. Yaraları sarmak için canla başla mücadele edildi. Devlet-millet dayanışmasının en güzel örnekleri sergilendi. Başka ülkelerden yardım için gelenlerden duyduğumuz şey şuydu; ‘Bir başka ülke olsaydı bu felaketin altından kalkamazdı.’ Demek ki Türk milleti başka. Bu millet asil millet. Bu asil milletin evlatları olarak inşallah biz de milletimize layık olmaya çalışacağız. El ele vererek birbirimizin elinden tutup, yaralarımızı saracağız” şeklinde konuştu.
“Yatırımdan Yatırıma Koşuyoruz”
Kayseri genelinde Büyükşehir Belediyesi’nin, tüm birimleri ile gece gündüz demeden yatırımdan yatırıma koştuğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemizin, şehrimizin, belediyemizin kaynaklarını israfa meyil vermeden insaf ölçüsü ile hizmet etmek mecburiyetindeyiz. Çok şükür Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz. KASKİ’miz de aynı şekilde çalışıyor. Her şeyi hemşehrilerimizin rahatı için yapıyoruz. Ne yapabiliriz diye düşündükten sonra su tarife ücretini 1 yıl sabitleme kararı aldık. 30 büyükşehir belediyesi arasında 15’inci sırada olmamıza rağmen bununla yetinmeyip yüzde 20 oranında indirim yaptık. Vatandaşımız için ne yapılması gerekiyor ise yaparız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Altyapı çok önemli. Ne yaparsanız yapın göze gözükmez. Ama yapılmadığında da hemen göze çarpar. Bu yüzden altyapı bizim olmazsa olmazımız. Sarız’ımızdan Yahyalı’mıza kadar bütün ilçelerimizde aynı şevk ile hizmet etmeye çalışıyoruz. Hiçbir zaman yetinmedik. Hep daha fazlası için uğraş verdik, vereceğiz.”
KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan ise Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Her zaman Kayseri Büyükşehir Belediyemizin desteğini yanımızda hissettik. Kayseri genelinde altyapı hizmetlerimizi Kayseri Büyükşehir Belediyemizin desteği ile elimizden geldiği ölçüde en iyi şekilde yapmaya gayret ettik. Aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Çağan, deprem bölgesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgi vererek, 280 personel, 50 araç ile 4 ay boyunca deprem bölgesinde hizmet ettiklerini hatırlattı. Toplantının ardından Başkan Büyükkılıç, kandil simidi ikram etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın KASKİ ziyareti, Genel Müdür Yavuz Çağan ve daire başkanları ile birlikte gerçekleştirdiği yatırım değerlendirme toplantısı ile sona erdi.
Diğer Haberler
Kaski Mobile
AKILLI ŞEHİR ile bizi daha yakından takip edin!
Ücretsiz mobil uygulamayı indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!
Google Play     App Store